Postępy prac Komisji Śledczej w sprawie cynkowania

Portal Neapolitan Club zwrócił się do prezesa EBL, Yvesa Aubry o informację o postępach prac Komisji Śledczej pod przewodnictwem Erica Lauranta, badającej zarzuty o stosowanie niedozwolonych sygnałów, wysunięte w ostatnim czasie wobec kilku par światowej czołówki.

Poinformował on, że komisja kończy prace nad zarzutami, wysuniętymi wobec trzech par i jest w trakcie prac nad czwartą. Po otrzymaniu wniosków prezydent podejmie decyzję o ewentualnym przekazaniu ich do Komisji Dyscyplinarnej EBL. Jeżeli to nastąpi, Komisja Dyscyplinarna będzie rozpatrywać kolejno poszczególne przypadki, a pierwszych przesłuchań można oczekiwać w połowie lutego.

Przypomnę tutaj skłąd Komisji Dyscyplinarnej EBL (według strony internetowej EBL): Jurica Caric (Chorwacja) - przewodniczący, Rex Anderson (Irlandia), Jean-Paul Meyer (Francja), Per-Olof Sundelin (Szwecja), Gabor Winkler (Węgry).

Informacje na ten temat będą publikowane na stronie internetowej EBL, a szersze informacje zostaną udzielone podczas seminarium urzędników narodowych federacji brydżowych, które odbędzie się w Rzymie, w dniach 28-31 stycznia.