Zimmermann Cup - po eliminacjach

Po trzech dniach dobiegły końca eliminacje głównej imprezy Zimowych Mistrzostw Europy - turnieju teamów Zimmerman Cup. Po 15 rundach na dochodzenie 16 najlepszych drużyn zakwalifikowało się do fazy play off. Nie ma wśród nich naszej drużyny - Bridge24.pl B, która po świetnym starcie - po pierwszym dniu i pięciu meczach była na trzecim miejscu, ale potem grałą znacznie słabiej i zakończyła eliminacje na dalekim miejscu.

Na pierwszym miejscu po eliminacjach uplasowała się drużyna Erika Vainikonisa - ERA (E.Vainkonis, Arlovich, Pachtman, Zatorski, Brink, Drijver, na drugim VENTIN (Ventin, Wrang, Lorenzini, Quantin), na trzecim ZIMMERMAN (Zimmerman, Multon, Helgemo, Helness, Martens, Filipowicz).

Z drużyn z Polakami do play off awansowały ponadto MAHAFFEY (Mahaffey, Lew, Gawryś, Klukowski, Bessis, Voclekr), VYTAS (V.Vainikonis, Olański, Gieruslki, Skrzypczak, Lauria, Versace), i CONNECTOR (Serek, Kazmucha, Bizoń, Kowalski, Puczyński, Araszkiewicz). O pechu może mówić Andrzej Jaszczak - jego AJ DIAMENT, podobnie jak w mistrzostwach świata transnational w Chennai minimalnie (o 1,32 VP) przegrał awans, kończąc turniej na 18. miejscu. Nie awansowali także grający pod szyldem oficjalnej reprezentacji POLAND Mazurkiewicz, Jassem, Gołębiowski, Starkowski, oraz NEMESIS z nasza parą Nawrocki - Wiankowski, 

WYNIKI ELIMINACJI

Oto zaczerpnięte z biuletynu mistrzostw zestawienie par 1/8 finału oraz dalsza drabinka:

 

SKŁADY DRUŻYN: