Teamy nasza specjalność - liga chińska 2016

Od 10 do 18 listopada rozgrywane były finałowe rozgrywki chińskiej ligi. Po raz drugi z rzędu zwyciężył w nich team, w którym grali Jacek Kalita i Michał Nowosadzki.

W finale pokonali oni swoich przeciwników 4-2 (w lidze chińskiej w play off o zwycięstwie decyduje liczba wygranych 16-rozdaniowych segmentów, dopiero przy remisie 3-3 decyduje wynik w imp).

Równolegle z final four, rozgrywany był turniej 8 drużyn,  w którym walczono o dwa miejsca w ekstraklasie na przyszły sezon. Grało w nim osiem drużyn - najpierw systemem każdy z każdym, a potem play off. Dwa najlepsze teamy uzyskiwały prawo gry w przyszłym roku w gronie 16 najlepszych drużyn. Wygrał w nim zespół Red Bull z parą Buras - Narkiewicz w składzie - w finale pokonali oni PD Times, gdzie grali m.in. Brogeland - Lindqvist.

W chińskiej ekstraklasie gra 16 drużyn, któe w marcu rozgrywają w jednym zjeździe pełną rundę każdy z każdy. Następnie następuje podział na górną i dolną połowę, gdzie ponownie rozgrywa się mecze "każdy z każdym, 7 rund. 4 najlepsze zespoły kwalifikują się do finałowej czwórki, rozgrywanej opisanym wyżej systemem play off.

Ciekawostką jest, że w każdej drużynie może grać co najwyżej jedna para zagraniczna.