Poznański Kongres Brydżowy

Dobiegł końca Poznański Kongres Brydżowy.

W piątek odbyły się dwa turnieje. Poranny - memoriał Staszka Wybranowskiego - wygrali Anna Jaguszewska i Wojciech Uszyński. Z naszych graczy - na trzecim miejscu Piotr Tuczyński, grający w parze z Łukaszem Gawłem, a na siódmym - Maciej Bielawski i Sławomir Niajko. Popołudniowy - cavendish o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Poznania - wygrali Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak, a naszych graczy nie było w czołówce. 

W sobotnim turnieju RUCH Grand Prix Polski Teamów ustrzeliliśmy prawie dubleta - zwyciężył team ZAWADA, z Jackiem Kalitą i Michałem Nowosadzkim w składzie (grali z Wojciechem Strzemeckim i Przemysławem Zawadą), a na drugim miejscu BRIDGE24.PL (Bartosz Chmurski - Piotr Tuczyński, Wojtek Gaweł - Rafał Jagniewski). Na szóstym miejscu uplasowała się Cathy Bałdysz, grająca razem z Iwoną Czajką, Waldemarem Burakowskim i Maciejem Dąbrowskim. W butlerze - na pierwszym miejscu Kalita - Nowosadzki (2,07 imp/rozd.), na trzecim - Gaweł - Jagniewski (1.25), na piątym - Chmurski - Tuczyński (1,15).

Popołudniowy turniej par im. Leszka Kwiatkowskiego wygrali poznaniacy - Jerzy Mścisz i Marcin Pędziński, przed Bogusławem Gierulskim i Jerzym Skrzypczakiem.

W niedzielę - w turnieju par BUDIMEX Grand Prix Polski Par im. Kazimierza Węcławka - zwyciężyli Piotr Walczak i Piotr Ilczuk, a drugie miejsce zajął Michał Nowosadzki w parze z Ryszardem Jaśkiewiczem.

Klasyfikację długofalową kongresu wygrali Bogusław Gieruslki i Jerzy Skrzypczak, trzecie miejsce zajął Piotr Tuczyński, a szóste Michał Nowosadzki.