Mistrzostwa Polski Teamów 2014

W sobotę w Starachowicach zakończył się finał mistrzostw Polski teamów. Po raz pierwszy w interesującej formule - do finału przystąpiły teamy, zestawione przez najlepszych zawodników klasyfikacji długofalowej dziewięciu turniejów teamów, rozegranych w ciągu roku 2014 oraz team organizatora.

Skład finału

W eliminacjach posypało niespodziankami. Potwierdziło się, że "nikt nie jest prorokiem we własnym kraju" - faworyzowane drużyny, mające w składzie bohaterów mistrzostw świata w Sanyi - AZS PWR WROCŁAW (Gawryś - Klukowski, Gołębiowski - Starkowski), ZAWADA (Zawada - Strzemecki, Kalita - Nowosadzki, Janiszewski - Krupowicz), KONKRET (Jassem - Mazurkiewicz, Błachnio - Wujków) nie wyszły z grup eliminacyjnych, tracąc szanse na medale.

Wyniki eliminacji

W półfinałach spotkały się ERA (E.Vainikonis - Arlovich, P.Jassem - P.Zatorski, Brede - Nawrocki) z FERFI (Miszewska, Kowalski, Tuszyński, Wojcieszek, Filipowicz, Wójcicki), wygrywając po zaciętym meczu 110-100, a  w drugim PILONI (Pilch, Kujawa, P.Busse, G.Busse, Zawiślak), po zagraniu pierwszego segmentu na tych samych liniach, w dwóch kolejnych zdobył 47 imp przewagi (71-24) i GRZELAK (Grzelak - Romański, Klapper - Omernik) rzucił ręcznik.

Wyniki półfinałów

W finale ERA wygrał wyraźnie z PILONIM 115-88.

ERA

Mistrzowie Polski 2014 - team ERA; od lewej: P.Nawrocki, Ł.Brede, P.Jassem, A.Arlovich, E.Vainikonis, P.Zatorski

PILONI

Wicemistrzowie Polski 2014 - PILONI; od lewej: S.Zawiślak, P.Busse, G.Busse, T.Pilch, K.Kujawa

Brąz dla GRZELAKA po pokonaniu FERFI 51-43 (w 24 rozdaniach).

GRZELAK

Brązowi medaliści - GRZELAK - od lewej: J.Romański, R.Grzelak, W.Klapper, K.Omernik

Wyniki finału i meczu o brąz

5. miejsce dla SPS Construction (Głasek, Ciechomski, Kaźmierczak, Witkowski, Niajko)

Wyniki turnieju pocieszenia

 

 zdjęcia S.Latała