Latteria Tinis Steinpol mistrzem Polski - finały ekstraklasy 2015-2016

SENSACJA W FINALE DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI 2015/16

W dniach 9-11 czerwca we Wrocławiu zostały rozegrane decydujące boje w walce o tytuł drużynowego mistrza Polski sezonu 2015-2106. Rozegrane wcześniej mecze play off wyłoniły półfinalistów - były to drużyny Bridge24.pl Warszawa, Konkret Chełmno, AZS Wratislavia Wrocław i Latteria Tinis Steinpol Rzepin.

Nad ćwierćfinałami zawisła aura skandalu - po raz pierwszy w historii mecz tej fazy został poddany walkowerem. Do zaplanowanego na 7-8 maja meczu z Connectorem Poznań AZS Wratislavia wystawił Cezarego Balickiego. Gracze Connectora, uważający, że do czasu wyjaśnienia ciążących od mistrzostw świata 2015 na parze Balicki - Żmudziński podejrzeń o stosowanie nielegalnych sygnałów powinni oni powstrzymać się od gry, odmówili gry przeciwko niemu. Ponieważ formalny status pary Balicki - Żmudziński jest bez zastrzeżeń, został orzeczony walkower na korzyść AZS Wratislavia. W międzyczasie - 30 maja - prezydent EBL podjął decyzję o przekazaniu wyników śledztwa na temat pary Balicki - Żmudziński do Komisji Dyscyplinarnej EBL. Nie zmieniło to statusu prawnego zawodników, ale dawało nadzieję, że sprawa ćwierćfinału zostanie załatwiona w duchu fair play. Drużyna AZS Wratislavia dała jednak zdecydowany odpór sugestiom środowiska i nie zgodziła się na rozegranie przed półfinałem meczu z Connectorem.

W takiej sytuacji drużyny przystąpiły do gry. Zwycięzcy fazy „każdy z każdym”, Bridge24.pl, mieli prawo wyboru przeciwnika. Wybór wyglądał na oczywisty - drużyna, która w ostatniej niemalże chwili zdołała awansować do ósemki, grającej o medale, a nie broniącej się przed spadkiem - Latteria Tinis Steinpol Rzepin. Automatycznie w drugiej parze znalazły się Konkret Chełmno i AZS Wratislavia.

Bridge24.pl grał w czwórkę - Wojciech Gaweł - Rafał Jagniewski, Piotr Nawrocki - Piotr Wiankowski; Latteria Tinis Steinpol w Final Four wystawiła nie odchodzącą od stołu parę Piotr Tuszyński - Kamil Nowak oraz Ryszarda Sakowicza, Radosława Szczepańskiego, Marka Urbańskiego i Pawła Miechowicza. AZS Wratislavia grała w składzie: Piotr Gawryś - Michał Klukowski, Michał Kwiecień - Piotr Zatorski, Stanisław Gołębiowski - Jacek Romański.  Drużyna Konkretu była osłabiona brakiem pary Buras - Narkiewicz i grała w czwórkę - Marcin Mazurkiewicz - Adam Wujków, Jacek Kalita - Michał Nowosadzki.

Nasi gracze w finałach:

Piotr Nawrocki

Piotr Wiankowski