KOLEJNE ROZSTRZYGNIĘCIA LIGOWE

W miniony weekend odbyły się zjazdy drużynowych mistrzostw Polski rozmaitch szczebli. Zapadło sporo rozstrzygnięć.

Dla nas najważniejsze to oczywiście awans naszej drugiej drużyny do ektraklasy, ale poza BRIDGE24.PL 2 do ekstraklasy awansowały - SKOBUD TARNOBRZEG (Skowron, Paszko Czaykowski, Hycnar, Wajdowicz, Czul, Wesołowski) - już wcześniej, UNIA WINKHAUS LESZNO (Rymiwid, Walerowicz, Jeleniewski, Sieracki, Włodarczak, Antas, Kaczanowski, Janicki), AZS UW WARSZAWA (Marks, Szymaszczyk, Bernatowicz, Betley, Dobrowolski, Maduzia, Gałązka, M.Stępiński, Sztyber).

W ekstraklasie odbyły się dwa mecze play-off, których stawką było utrzymanie się w walce o medale. Zwycięsko wyszły z nich Connector Poznań, który pokonał Synergię Lublin 194,2-60 oraz Latteria Tinis - Steinpol po zwycięstwie nad Silesią Gliwice. W tej chwili w finałowej czwórce są już BRIDGE24.PL oraz KONKRET CHEŁMNO, a o dwa pozostałę miejsca w meczach play off będą walczyć Consus Kalisz, który ma prawo wyboru przeciwnika oraz AZS Wratislavia z Connectorem i Latterią Tinis.

Wyłonione zostały także drużyny, awansujące bezpośrednio do I ligi z rozgrywek o szczebel niżej. Są to: Rezydencja Szeligóka Warszawa, SDK Tczew, Czarna Papuga Zwierzyniec Kraków, Domwaluty.pl Warszawa, Kontra Koszalin, Grymas Zielona Góa, Inwit Pabianice oraz Ponar Silesia