Klubowy Puchar Europy 2016 - brąz dla Rafała z Wojtkiem

Od 10 do 12 listopada w Zagrzebiu odbyły się rozgrywki Klubowego Pucharu Europy 2016. Wystartowali w nim mistrzowie krajów, których reprezentacje zajęły 10 pierwszych miejsc w ostatnich mistrzostwach Europy w Budapeszcie, Allegra-Lavazza (Włochy) - obrońca tytułu oraz mistrz gospodarzy - Chorwacji.

W turnieju wystartował mistrz Polski, Latteria Tinis Ilanka Rzepin. Ponadto polskie pary wystąpiły w dwóch drużynach zagranicznych - w drużynie mistrza Niemiec, Bamberger - Reiter nasi gracze - Wojtek Gaweł i Rafał Jagniewski, oraz w drużynie Monako - Krzysztof Martens i Dominik Filipowicz. Pierwszą częścią turnieju były elimiacje, rozgrywane "każdy z każdym", mecze 10-rozdaniowe. Tą część zdominował mistrz Holandii, "Onstein". Bamberger-Reiter, z Wojtkiem i Rafałem w skłądzie, awansował do pierwszej czwórki dość pewnie, mając awans zapewniony mecz przed końcem. Niespodziewanie ciężką drogę miało Monako, które dopiero w ostatnim meczu, któy musiało wygrać co najmniej 16-4 z obrońcami tytułu, drużyną Lavazzy, wskoczyło na czwarte miejsce.

WYNIKI FAZY KAŻDY Z KAŻDYM

BUTLER FAZY KAŻDY Z KAŻDYM

Dalej rozgrywano play off w czwórkach, grających o miejsca pierwsze, piąte i dziewiąte. W walce o medale Onstein miał prawo wyboru przeciwnika w półfinale - wybrał najsłabszy na papaierze Heimdal. I jak to często bywa, przewiózł się na tym, przegrywając. W drugim półfinale mistrz Niemiec walczył z Monako. Tutaj wygrali już faworyci.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW

W ten sposób w finale walczyło Monako z mistrzem Norwegii. Był to mecz do jednej bramki - Monako wygrało 117-40. O brąz zmierzył się mistrz Niemiec z mistrzem Holandii. Tu była walka prawie do ostatniego rozdania. Zwyciężył Bamberger Reiter 63-56.

WYNIKI FINAŁÓW

W ten sposób Rafał z Wojtkiem zdobyli brązowe medale. Gratulujemy!

Od lewej: Helmut Hausler, Rafał Jagniewski, Wojciech Gaweł, Jorg Fritsche, Michael Gromoller

Złoto dla Monako:

Od lewej: Franck Multon, Geir Helgemo, Dominik Filipowicz, Pierre Zimmermann, Krzysztof Martens, Tor Helness.

Medaliści klubowego pucharu Europy 2016:

Końcowa klasyfikacja klubowego pucharu Europy 2016:

Photos: European Bridge League