Juan Les Pins 2014

Dobiegł końca tegoroczny festiwal brydżowy w Juan Les Pins. Jak zwykle o tej porze roku, pogoda sprzyjała, a rozkład gier - codziennie od 16 do 20 - pozwalał cieszyć się nie tylko grą w brydża, ale i rozkoszami plaży, bądź turystyki, na Lazurowym Wybrzeżu.

Najlepsze wyniki Polacy osiągnęli w turnieju teamów. Zwyciężyła drużyna MONACO (Fantoni - Nunes, Helgemo - Helness, Zimmerman - Multon), ale za nią już nasi - na drugim miejscu JUSTE (E.Vainikonis - Orlovich, Martens - Filipowicz, P.Jassem - Zatorski), a na czwartym SZENBERG (Szenberg - Witek, Mącior - Miłaszewski). W ścisłym, 8-teamowym finale, grali jeszcze VITAS (V.Vainkonis - Olański, Kowalski - Russyan) - na szóstym miejscu, i GARDEN (Gardynik - Kujawa, Smederevac - Wernle) - na siódmym.

W najbardziej prestiżowym turnieju par open spory sukces odnieśli Cezary Serek i Jacek Leśniczak, plasując się na piątym miejscu spośród 204 startujących duetów. Pierwszą dziesiątkę zamykali Apek Kowalski - Jerzy Russyan. Zwyciężył austriacki mikst - Jovanka Smederevac - Sascha Wernle, a na drugim miejscu znajomy z polskich turniejów - Wojtek Uszyński w parze z Thierry Pourchetem.

W turnieju par na IMP najwyżej z naszych uplasowali się Roman Grzelak i Jacek Romański - na czwartym miejscu. I tutaj w dziesiątce - na 9. pozycji - znaleźli się Kowalski - Russyan. Zwyciężyli Szwajcarzy - Andrea Haidorfer - Dmitrij Nikolenkov, a na drugim miejscu - utytułowani Francuzi - Quantin - Reiplinger.