Ekstraklasa - 3.03.

W ostatni weekend odbyła się część meczów kolejnej fazy drużynowych mistrzostw Polski 2013/14. Najważniejszy był mecz drużyn z pierwszej czwórki - obrońca tytułu - RUCH SA AZS Politechnika Wrocław, pokonując Konkret Chełmno, zabezpieczył sobie udział w półfinałach. Drugim półfinalistą będzie zwycięzca meczu Bridge24.pl Warszawa - RAL Poznań. Dwóch pozostałych zostanie wyłonionych w meczach barażowych drużyn Konkret Chełmno, Consus Kalisz, AZS UW Technikum Gastronomiczne Warszawa i pokonany we wspomnianym wyżej meczu.

Znamy juz także cztery drużyny, które awansowały do ekstraklasy z I ligi. Są to: Konstanta Bielsko Biała, Wincorf Nixdorf Cracovia Kraków, Consus Carbon Kalisz, Andrzejki Gdańsk.

Z ekstraklasy bezwarunkowo spadają Dąbrówka Starka Poznań oraz Comfort SA AZS Politechnika IV Wrocław.

8 drużyn ma jeszcze szanse znaleźć się w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w drodze dwustopniowych baraży - z ekstraklasy są to: KS Energetyk Jaworzno, SPS Construction Kielce, Silesia Gliwice oraz przegrany w meczu Siwik Intertrade Mrągowo - Synergia Lublin. Dołączą do nich z I ligi: ZOIM Szczecin, KDK Kutno, Elektromontaż Rzeszów i Petroactiv Piast Skawina. Drużyny ekstraklasy w kolejności miejsc z robin round będą wybierać sobie przeciwników spośród drużyn I ligi. Czterej zwycięzcy meczów spotkają się w decydujących bojach o dwa miejsca w ekstraklasie.