DBV potwierdza winę!

W sprawie pary Elinescu - Wladow, zdyskwalifikowanej za stosowanie niedozwolonych sygnałów, mamy kolejny oficjalny dokument.

Niemiecki Związek Brydżowy powołał komisję, złożoną z 5 czołowych graczy niemieckich, która przeanalizowała dokumentację przypadku pary Elinescu - Wladow, w tym orzeczenie Światowej Federacji Brydżowej. Efektem prac komisji był komunikat, którego najważniejsza część brzmi w wolnym przekłądzie następująco: "po obejrzeniu filmu, przedstawionego przez WBF, komisja jest w 100% przekonana, że w 14 sfilmowanych rozdaniach miało miejsce przekazywanie informacji o krótkościuach i układzie; po przeanalizowaniu wszystkich rozdań z play off mistrzostw świata seniorów, komisja stwierdziła, że było wiele rozdań z podejrzanymi zagraniami, a tylko jedno rozdanie, które mogłoby być użyte jako argument, że nie stosowano nielegalnych metod wymiany informacji".

W związku z tym Niemiecki Związek Brydżowy wycofał się z poniższego stwierdzenia, zawartego w odwołaniu, złożonym do WBF (pkt.4 odwołania):

"Po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa, rozpatrzeniu przedstawionych dowodów, podejrzenia o oszustwo nie zostały potwierdzone. Ponadto Dr Wladow i Dr Elinescu zapewnili, że wszelkie posądzenia są bezpodstawne i nie mają żadnego związku z rzeczywistością"