Wrocław - za nami półfinały

W półfinale najbardziej prestiżowego - drużynowego turnieju open Polska uległa Holandii 123 - 201. Na półmetku nasza reprezentacja przegrywała 53-77. Dzisiejszy dzień to nadal świetna gra Holendrów, którzy wygrali wszystkie trzy segmenty - 45 - 9, 35 - 32 i 44 - 29. Drugi półfinał był niezwykle dramatyczny. Na dwa rozdania przed końcem faworyzowane Monako prowadziło zaledwie jednym punktem. W przedostatnim Andrzej Knap i Artur Wasik, grający w reprezentacji Hiszpanii skontrowali 3 kiery. Kontrakt był bez jednej, co dawało awans reprezentacji Monako. Rozgrywający nie zagrał najcelniej i mógł być już bez trzech. Obrońcy zrobili jednak kardynalny błąd, wynik wrócił do normy - bez jednej i Monako wygrało mecz 182 - 176. Piątek i sobota to mecz o złoto Monako - Holandia. Faworytem będą Holendrzy, którzy w półfinale zagrali świetny mecz. Nasza reprezentacja zagra o brąz z Hiszpanami.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW OPEN

W turnieju kobiet USA wygrały z Chinami 183 - 154, a Francja, która wyeliminowała Polskę, po zaciętym meczu wygrała ze Szkocją 224 - 205. Tutaj w finale ciężko wskazać faworyta. Obie drużyny mają w składach bardzo utytułowane zawodniczki. Moim typem jest Francja.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW KOBIET

Wśród seniorów (ponad 60 lat) USA wygrało z Danią 192 - 100 (Dania poddała mecz na 16 rozdań przed końcem), a Francja z Tajwanem 227 - 193. Tutaj zdecydowanym faworytem jest drużyna USA.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW SENIORÓW

W turnieju mikstów: Holandia wygrała zdecydowanie z Bułgarią 236 -138. Mecz Rosja - USA także ważył się do prawie ostatniego rozdania i zakończył się wynikiem 209 - 202 dla Rosji. Tutaj absolutnie nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy.

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW MIKSTÓW

Finały zakończą się w sobotę wieczorem, mecze o brązowe medale w sobotę po południu..

W turniejach parami jesteśmy po półfinałach.

W turnieju open półfinał A wygrali Duńczycy - Graversen - Clemmensen, na drugim miejscu Anglicy King - McIntosh, na trzecim Australijczycy - Jacobs - Thompson. Najlepsza para polska - Marcin Krupowicz - Ryszard Sakowicz na dziesiątym miejscu. Półfinał B wygrali Polacy Wojciech Strzemecki i Przemysław Zawada. W finale zagra 52 pary po 2 rozdania każdy z każdym.

Wśród kobiet najlepsze były Chorwatki - Pilipovic - Sver, przed dwoma parami polskimi - Zuzanna Moszczyńska - Dominika Piesiewicz i Kamila Szczepańska - Marta Maj - Rudnicka. Na szóstym miejscu kolejna para polska - Katarzyna Dufrat i Justyna Żmuda.

U seniorów na czele Niemcy Daehr - Engel, na drugim miejscu Polacy - Tadeusz Kaczanowski i Roman Kierznowski, na trzecim Norwegowie - Marstrander - Anderssen

Turniej mikstów był także podzielony na półfinały A i B. W półfinale A wygrali Francuzi - Delmas-Sirven - Pigeaud, przed Chińczykami Fu - Zhang i parą angielską Gross - Hydes. Najlepsza para polska - Agnieszka Pietrzyk i Michał Wróbel na miejscu szóśtym. Półfinał B wygrali Rosjanie - Dichnova - Rudakow.

Zakończenie finałów w turniejach par także w sobotę wieczorem.