Wrocław 2016 - tylko reprezentacja open w strefie medalowej

Dzisiaj dobiegły końca ćwierćfinały turniejów drużynowych.

W open nasza reprezentacja po ciężkim meczu pokonała Szwecję 167-144 (21-39, 27-20, 31-16, 35-15, 24-29, 29-21). W pozostałych ćwierćfinałach tej kategorii Holandia wygrała z Anglią 207-112, Monako z Kanadą 244-77, a Hiszpania z Nową Zelandią. W półfinałach Polska spotka się z Holandią, a Monako z Hiszpanią.

W turnieju kobiet nasze panie niestety nie poradziły sobie z mistrzyniami świata, Francuzkami. Do wygrania zabrakło szczęścia w dosłownie przedostatnim rozdaniu. Końcowy wynik 165-152 (28-38, 53-32, 21-5, 13-33, 26-13, 24-31) dla Francji. 13 pkt to różnica, jaką tworzy jedna przegrana końcówka, którą wygra przeciwnik na drugim stole. Pary półfinałowe to Francja - Szkocja i Chiny - USA.

W pozostałych turniejach drużynowych w półfinałach spotkają się:

SENIORZY

USA - Dania

Tajwan - Francja

MIKSTY

Holandia - Bułgaria

Rosja - USA

W turniejach par open i mikstów zakończyły się eliminacje. W open najlepsi w nich okazali się prowadzący praktycznie od początku Polacy - Wojciech Gaweł i Rafał Jagniewski, przed Turkami Kubac - Zorlu i reprezentantami Indii - Anklesaria - Choksi. Na piątym miejscu kolejna para polska - Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak, a na siódmym - Przemysław Janiszewski i Kamil Nowak.

W turnieju mikstów eliminacje wygrali Austriacy - Doris Fischer i Bernd Saurer, na drugim miejscu Huberschwiller - Huberschwiller (Francja), na trzecim Rosjanie - Lebiedeva - Khazanov. Najlepsza para polska - Agnieszka Pietrzyk - Michał Wróbel - na szóstym miejscu.

Od jutra dwa dni półfinałów.

W turniejach par kobiet i seniorów (ponad 60 lat) ze względu na mniejszą liczbę startujących nie ma podziału na półfinały. Wśród pań po trzech dniach nadal na czele mistrzynie Europy juniorek, polska para Zuzanna Moszczyńska - Dominika Piesiewicz, na drugim miejscu Chorwatki Pilipovic - Sver, a na trzecim znów Polki - Kamila Szczepańska i Marta Maj - Rudnicka. W konkurencji seniorów prowadzą Niemcy Vogt - Fresen, przed Anglikami - Hackettem i Hollandem. Na trzecim miejscu Polacy Tadeusz Kaczanowski i Roman Kierznowski.