Wrocław 2016 - sensacje w pierwszej rundzie play off

Na olimpiadzie jesteśmy po pierwszych meczach fazy play off, w których grało po 16 drużyn w każdej kategorii.

W turnieju open Polska grała ze Szwajcarią i przeciwnicy poddali mecz na 32 rozdania przed końcem przy stanie 185-81 dla Polski. W pozostałych meczach nie brakowało sensacji - odpadły trzy wysoko rozstawione teamy - USA przegrało z Hiszpanią, Francja z Nową Zelandią, a Włochy z Kanadą. Jutro i pojutrze w ćwierćfinale Polska zmierzy się ze Szwecją. Będzie to powtórka z ubiegłorocznego finału mistrzostw świata i finału olimpiady 2012. Pozostałe mecze ćwierćfinałowe to: Holandia - Anglia (z tego meczu będzie wyłoniony półfinalista, który zmierzy się ze zwycięzcą meczu Polska - Szwecja), Nowa Zelandia - Hiszpania, Monako - Kanada.

W turnieju kobiet Polska grała z Turcją. Po pierwszym dniu nasze panie prowadziły 138-111, a w dwóch ostatnich dołożyły jeszcze 53 pkt, wygrywając 232-150. Od jutra w półfinale nasze panie będą walczyły z mistrzyniami świata,- Francuzkami, które wyeliminowały Hiszpanię. W pozostałych ćwierćfinałach turnieju kobiecego grają: Szkocja z Norwegią (zwycięzca tego meczu będzie w półfinale grał ze zwycięzcą meczu Polska - Francja), Chiny z Anglią i USA ze Szwecją.

Nasi seniorzy, którzy w meczu z Australią mieli znaczną przewagę - prowadzili 175-117 przegrali dwa ostatnie segmenty 7-55 i 16-34, odpadając z turnieju. Mecze ćwierćfinałowe turnieju seniorów: USA - Australia, Turcja - Dania, Włochy - Tajwan, Francja - Chiny.

W turnieju mikstów Polska przegrała z Danią 170-207. Niezwykle dramatyczny był tutaj mecz Chiny - Włochy, w którym po 64 rozdaniach był remis 188-188 i konieczna była 8-rozdaniowa dogrywka, zakończona już po północy zwycięstwem reprezentacji Chin. W ćwierćfinałach zmierzą się: USA - Francja, Dania z Rosją, Bułgaria z Niemcami i Holandia z Chinami.

Ćwierćfinały rozgrywane są na dystansie 96 rozdań, po 48 dziennie i zakończą się we wtorek wieczorem.

Rozpoczęły się też eliminacje turniejów parami. Na razie nasi zawodniucy spisują się bardzo dobrze - w open na czele są- Adolf Bocheński - Jakub Wojcieszek, a na drugim miejscu Wojciech Gaweł - Rafał Jagniewski, a na dziesiatym Piotr Nawrocki - Piotr Wiankowski. W turnieju par kobiecych także prowadzą Polki - Zuzanna Moszczyńska - Dominika Piesiewicz, przed Chinkami Yang - Li, w seniorach - Andrzej Fronczak - Ryszard Konopka. W mikstach na czele są Francuzi - Anna Laure Huberschwiller - Matthias Huberschwiller. Ale tutaj rozegrano dopiero po 30 rozdań ze 150, składających się na eliminacje.

WYNIKI ELIMINACJI TURNIEJU PAR OPEN

WYNIKI ELIMINACJI TURNIEJU PAR KOBIET

WYNIKI ELIMINACJI TURNIEJU PAR MIKST

WYNIKI ELIMINACJI TURNIEJU PAR SENIORÓW