Wrocław 2016 - brąz dla reprezentacji Polski open

Mamy pierwszy medal! W meczu o brąz turnieju open, granym na dystansie 48 rozdań, Polska pokonała Hiszpanię 105 - 92. Medaliści to: Piotr Gawryś, Krzysztof Jassem, Jacek Kalita, Michał Klukowski, Marcin Mazurkiewicz i Michał Nowosadzki. W meczu o złoty medal Holandia prowadzi z Monako 92 - 86.

Rozdano także brązowe medale w pozostałych turniejach drużynowych - w turnieju drużyn kobiecych zdobyły go Chiny po zwycięstwie nad Szkocją 117 - 67, w seniorach Dania, po wygraniu z Tajwanem 129 - 24, a w mikstach Bułgaria, która pokonała USA 142 - 59.

W pozostałych finałach, na półmetku - wśród kobiet USA prowadzi z Francją 127 - 84, w turnieju seniorów Francja z USA 93 - 58, a w mikstach Rosja z Holandią 71 - 60.

Nieźle wygląda sytuacja w turniejach parami. Na półmetku finałów wygląda, że są medalowe szanse.

W turnieju kobiet prowadzą reprezentantki Izraela, mistrzynie Europy Levi - Asulin, ale za nimi dwie pary polskie - Katarzyna Dufrat - Justyna Żmuda i Grażyna Brewiak - Grażyna Busse.

W turnieju par mikstowych - prowadzą Polacy, Marta Sikora - Adam Walczyński, za nimi Rosjanie - Lebiedieva - Khazanov, na trzecim miejscu Justyna Stachowiak-Kluz - Tomasz Winciorek a na piątym Sabina i Igor Grzejdziakowie. Finał B turnieju par mikstowych już się zakończył - zwyciężyli Amerykanie Lindsey Weinger - Nicolas Hammond, a trzecie miejsce zajęli Polacy - Lena Leszczyńska i Adam Suwik.

W najbardziej prestiżowym turnieju open prowadzą Chińczycy - Jianming Dai - Lixin Jang, przed Niemcami - Sabine Auken - Roy Welland, na trzecim miejscu Polacy - Bogdan Szulejewski i Grzegorz Darkiewicz-Moniuszko. W ścisłej czołówce są kolejne pary polskie - na piątym miejscu Stanisław Gołębiowski - Włodzimierz Starkowski, na szóstym Piotr Nawrocki - Piotr Wiankowski, a na siódmym Przemysław Janiszewski - Kamil Nowak.

Finał B turnieju open wygrali Mariusz Kraśnicki i Łukasz Witkowski.

Wśród seniorów prowadzą Anglicy - Hackett - Holland, przed Niemcami Vogt - Fresen i Kanadyjczykami Carruthers - Silver.