Turnieje drużynowe - podsumowanie

W otwartych mistrzostwach Europy w Tromso zakończyły się turnieje teamów. Tym razem Polacy nie odegrali znaczącej roli. Najbardziej widoczni byli zawodnicy i zawodniczki z Holandii.

W turnieju open zwyciężył TEAM ORANGE WHITE (Bob DRIJVER, Danny MOLENNAAR, Bart NAB, Tim VERBEEK) pokonując w finale BLUND - Ole BERSET, Olav HOEYEM, Aksel HORNSLIEN, Boerre LUND, Jorge MOLBERG (Norwegia) 133-90

Wyniki finału

Brązowe medale zdobyli KHYUPPENEN -Khyuppenen, Kholomeev, Sterkin (Rosja) Muller, de Wijs (Holandia) i NORALIA - Sveindal, Rasmussen (Norwegia), Dyke, Howard (Australia)

Wyniki półfinałów

Turniej teamów pocieszenia BAM wygrał MAHAFFEY - Mahaffey - Lev, Brogeland - Lindqvist, Gawryś - Klukowski

Wyniki

Jedyny team z Polakami w składzie - VITAS (V.Vainikonis, Olański, Gierulski, Skrzypczak, Fischer, Schwartz)  - odpadł w pierwszej rundzie play off. Pozostałe drużyny nie odegrały specjalnej roli:

22.MAZURKIEWICZ (KALITA, NOWOSADZKI, Mazurkiemicz, Jassem, Gołebiowski,Starkowski

28.A J DIAMONDS (NARKIEWiCZ, Jaszczak, Cichocki, Janiszewski, Filipowicz)

46.MAHAFFEY (Gawryś, Klukowski, Mahaffey, Lev, Brogeland, Lindqvist)

50.CAYNE (Balicki, Żmudziński, Cayne, Seamon, Meckstroth, Rodwell)

66.GORDON (KWIECIEŃ, PSZCZOŁA, Gordon, Pratap, Berkowitz, Sontag)

82.SIN DEUT (Banaszkiewicz, Brede, Furunes, Hansen, Stornes, Svindahl)

92.BRIDGE24.PL B (CHALUPEC, CHMURSKI, SIELICKI, TUCZYŃSKI)

WYNIKI ELIMINACJI

W turnieju kobiet zwyciężył BAKER - Lynn Baker - Karen McCallum (USA), Marion Michielsen - Meike Wortel (Holandia), wygrywając w finle z CHINA ORANGE - Yiyi CHEN, Jing Liu, Xinxing Shan, Nan Wang, Wei Wang, Bing Zhao - 177-124,5

WYNIKI FINAŁU

Brązowe medale zdobyły CAMERON (Cameron, Vos - Zimbabwe, Basa - Słowenia, Seale - Anglia) i NETHERLANDS WOMEN (Arnolds, Pasman, Simons, Van Zwol)

WYNIKI PÓŁFINAŁÓW

Polki (CATHY BAŁDYSZ, ANNA SARNIAK, KATARZYNA DUFRAT, JUSTYNA ŻMUDA, Grażyna Brewiak, Danuta Kazmucha) po wygraniu eliminacji przegrały w ćwierćfinale z drużyną CAMERON

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW

W turnieju seniorów finał był wewnętrzna rozgrywką Skandynawów. Zwyciężyli Szwedzi z drużyny TAKE (Aldeborg, Elmroth, Karlsson, Trapp) pokonując norweski SAGG(Aronsen, Goldenheim, Gravraak, Tornberg-Simonsen) 129-44

Brązowe medale zdobyli Norwegowie - SORVOLL (Bolviken, Clemetsen, Koch, Sorvoll) i NOTTEROY (Bjertnes,Kjernsrod, Lorentzen, Sundseth, Walle)

WYNIKI PÓŁFINAŁU

Jedyni Polacy, Cabaj - Ilnicki, grający w teamie MARI zajęli w eliminacjach 6. miejsce