Spingold - dzień trzeci - relacja Michała Nowosadzkiego

Wczorajszy dzień zakończył się pogromem polskich drużyn. Niestety my również ulegliśmy swoim przeciwnikom. Rafał wypytał jednego z Chińczyków i dowiedział się, że stanowią oni reprezentację open na najbliższe Bermuda Bowl. W ichnich trialsach, czyli po naszemu kadrze, grała skromna liczba dwustu teamów…

Mecz przez cały czas był wyrównany, parę błędów w końcówce i przegrana jedenastoma impami. Mieliśmy jeszcze w zanadrzu protest, który być może został by uznany, ale był warty tylko pięć punktów, więc nie warto było bić piany.

W meczach wygranych opisywałem rozdania dla nas nieudane, dlatego z przegranego będą same udane. Trzeba jakoś sobie poprawiać humor…

W jednym Jacek mocno "pojechał po bandzie". Mogło skończyć się śmiercią lub kalectwem, ale wyszło znakomicie. Macie kartę:

♠D107 ♥874 ♦KD6 ♣W952, założenia niekorzystne.

Z lewej 1♥, partner 2♣, z prawej kontra, na razie zwykłe 3♣. Póki co, nic nie zapowiada zawieruchy. Ale teraz akcja nabiera tempa - 3♥ z lewej, 3BA od partnera, 4♦ z prawej. Powiedzmy, że kontra wygląda dość rozsądnie, ale z lewej 4♠ i dwa pasy. Podsumujmy:

W

N

E

S

Jacek

1♥

2♣

ktr.

3♣

3♥

3BA

4♦

ktr.

4♠

pas

pas

?

Co wiadomo? Partner ma dobre trefle, trzyma kiery i ma trochę punktów. Otwierający ma dużo kierów i 3-4 piki, a drugi duży układ karowo - pikowy. Jacek zdecydował się na 4BA! Dwa pasy, kontra i trzy pasy zakończyły bój. Całe rozdanie:

 

♠ K

 

 

♥ KW3

 

 

♦ 874

 

 

♣ AKD876

 

♠ A943

N

♠ W8652

♥ AD10965

W             E

♥ 2

♦ 5

♦ AW10932

♣ 103

S

♣ 4

 

♠ D107

 

 

♥ 874

 

 

♦ KD6

 

 

♣ W952

 

Jak widać, zarówno 4♠, jak i 4BA były kompletnie z góry. Na drugim stole pozwolili naszym grać 4♠, więc zyskaliśmy w tym rozdaniu 15 impów. Ale gdyby piki leżały mniej przyjaźnie…

 W innym grałem 3BA po licytacji:

W

N

E

S

1♣

1♠

3♦

3♥

3BA

pas…

 

 

 

♠ Ax

N

♠ W9

♥ AWxx

W             E

♥ Dx

♦ xxx

♦ AKW98x

♣ A10xx

S

♣ Wxx

Wist w małego pika, wstawiony walet wziął lewę. As karo, dama kier, król, as. Karo do waleta, król karo itd. 11 lew. + 660. Nasi coś tanio obronili, więc zyskaliśmy 11 impów.

 

To tyle na temat tegorocznego Spingolda. Został nam dwudniowy knockout, a z rzeczy bardziej istotnych - weekendowy swiss. Nie jest to turniej takiej rangi, ale też dosyć prestiżowy.