Najlepszy wist i rozgrywka

W ramach konkursu, ogłoszonego przed turniejem, przyznaliśmy nagrody za najlepsze zagrania - rozgrywkę i wist - finału GPP Teamów, zakończonego w Płocku. Typy na najlepszą licytację nadal można zgłaszać!

ROZGRYWKA

Jacek KALITA (team Zawada)

Eliminacje, I runda, rozd. 3. WE po partii, rozd. S.

 

♠ KD9854

 

 

♥ K3

 

 

♦ A863

 

 

♣ 4

 

♠ W1073

N

♠ 6

♥ 64

W             E

♥ ADW987

♦ W5

♦ D72

♣ AW1098

S

♣ 653

 

♠ A2

 

 

♥ 1052

 

 

♦ K1094

 

 

♣ KD72

 

 

Kontrakt 4♠ z ręki N. Rozgrywa Jacek Kalita. E atakuje ♣5, ze stołu blotka. W bije asem (?) i gra w kiera. Król, as i dama kier. Waleta kier Jacek przebija atutem (przypominam, W nie dodaje do koloru). Teraz pik do asa. Obaj obrońcy dokładają. Dwójka pik – siódemka, ósemka! Swoje.

Obrońcy baaardzo pomogli (z punktu widzenia Jacka, E ujawnił sześć kierów, czwartego waleta trefl - pobicie asem w pierwszej lewie - i jednego pika). Gdyby miał singla karo, pewnie by w niego wyszedł… Więc hipotetyczny singiel pik wydawał się prawie pewny. Trefle leżały nieco inaczej, niż można było sądzić, ale tak, czy owak, zagranie co najmniej kozackie!

 

WIST

Cathy Bałdysz – Anna Sarniak (team Ilczuk)

Mecz o III miejsce, rozd. 9/III. WE po partii, rozd. N.

 

♠ KD10

 

 

♥ W6

 

 

♦ AD73

 

 

♣ 9843

 

♠ 9642

N

♠ A875

♥ AK102

W             E

♥ D943

♦ W54

♦ K95

♣ A10

S

♣ 62

 

♠ W3

 

 

♥ 875

 

 

♦ 1082

 

 

♣ KDW75

 

 

E rozgrywał kontrakt 3♥. Anna Sarniak (S) wyszła królem trefl. Rozgrywający pobił od razu asem, ściągnął trzy razy atu, po czym odegrał asa pik i odszedł blotką w tym kolorze. Cathy (N) wzięła na damę, ściągnęła jeszcze króla pik i odeszła w trefla. S wzięła na figurę i musiała ruszyć karo.

Wybrała optymalnie – dwójkę. Zagranie ósemki bądź dziesiątki uniemożliwiłoby obłożenie. Ze stołu blotka i teraz na wysokości zadania musiała stanąć partnerka. Dołożyła w tej lewie damę i broniące musiały dostać należne im dwie lewe karowe, kładąc kontrakt bez jednej.

W tym rozdaniu ładnie zagrał też Piotr Tuszyński (N). Przeciwko 3♥ jego partner wyszedł także królem trefl, ale rozgrywający przepuścił. Drugi trefl został pobity asem i ściągnięte zostały trzy rundy atutów, po czym as pik i pik. Tuszyński wziął na figurę, odegrał drugi honor i znalazł kładące odejście damą karo!

Obrona naszej reprezentacyjnej pary kobiecej została oceniona wyżej, gdyż wykazać się musiały obie zawodniczki!

 

LICYTACJA

Komisja szukała, ale tak ładnych licytacji, jak wyżej opisane rozgrywka i obrony, nie znalazła. Trwa druga tura wertowania dokumentacji

Czekamy na sugestie!