Mistrzostwa świata par - finały - dzień 2

Dobiegły końca otwarte mistrzostwa świata 2014. Ostatnie konkurencje to turnieje par.

Wielki sukces odnieśli w najbardziej prestiżowym turnieju - open - Jacek Kalita i Michał Nowosadzki, zdobywając srebrny medal.

Kalita - Nowosadzki w Sanyi

Dzisiejszy dzień rozpoczęli na czwartym miejscu, przed ostatnią sesją przesunęli się na trzecie, a zakończyli na drugim.

Zwyciężyła niespodziewanie mało znana para z Izraela - Ehud Friedlander - Inon Liran. Brąz dla pary, która długo prowadziła - Francuzów Thomasa Bessisa i Cedrica Lorenziniego. W ogóle, podium bardzo młode - Bessis to trzydziestolatek, a Lorenzini jeszcze junior.

Sanya podium par open

W czołówce był jeszcze dobrze finiszujący Jacek Pszczoła, który z Zia Mahmoodem zajął siódme miejsce. Niewiele do medalu zabrakło parze Janiszewski - Krupowicz, która zakończyła finał na piątym miejscu.

Pełne wyniki finału open

O pechu moga mówić Cathy Bałdysz i Anna Sarniak, które po świetnym finiszu zajęły czwarte miejsce (w ostatniej sesji przesunęły sie o dwa miejsca do przodu), o 0,01% od brązu.

Bałdysz - Sarniak w Sanyi

Pełne wyniki finału kobiet

W konkurencji seniorów długo prowadzący w finale Apek Kowalski i Jacek Romański zdobyli brązowy medal.