Dwa złota dla Holandii, dwa dla USA

We Wrocławiu rozdzielono medale. Polacy do brązu reprezentacji open dołożyli dwa medale w mistrzostwach par mikstowych - srebro zdobyli Marta Sikora i Adam Walczyński z Gdańska, a brąz Anna Kowalska i Marek Tyran z Łodzi..

W finałach turniejów drużynowych dwa złota zdobyła Holandia, a dwa przypadły reprezentacjom USA. W turnieju open Holandia w finale wygrała z Monako 155 - 134, brąz wczoraj zapewnili sobie Polacy, pokonując Hiszpanię. Drugi złoty medal Holandia zdobyła w mistrzostwach drużyn mikstowych, pokonując w finale Rosję 183 - 156. Brąz dla Bułgarii. W turnieju kobiet triumfowała reprezentacja USA, pokonując w finale Francuzki (które w ćwierćfinale wyeliminowały Polki) 254 - 180. Brązowy medal zdobyły Chinki. W turnieju drużyn seniorów (ponad 60 lat) także USA pokonało Francję 194 - 156, a brąz zdobyła Dania.

Dobiegły końca także turnieje parami. Najbardziej prestiżowy tytuł mistrzowski - w turnieju open - zdobyła para niemiecka - Sabine Auken - Roy Welland. Sabine Auken to w powszechnej opinii najlepsza brydżystka na świecie, która przestała grać w konkurencjach kobiecych i od kilku lat gra wyłącznie w kategorii open, notując poważne sukcesy. Na drugim miejscu Nowozelandczycy - Ashley Bach - Michael Cornell, a na trzecim - para indyjska -Keyzad Anklesaria - Sunit Chokshi. Za nimi dwie pary polskie - Bogdan Szulejewski - Grzegorz Darkiewicz- Moniuszko i Piotr Nawrocki - Piotr Wiankowski. Z Polaków na dziesiątym miejscu byli jeszcze Wojciech Strzemecki i Przemysław Zawada. Z naszych par, poza Nawrockim i Wiankowskim, na jedenastym miejscu Gaweł - Jagniewski, a na czternastym - Janiszewski - Nowak.

W mikstach, jak wcześniej pisałem, srebro i brąz dla Polski, a wygrała para rosyjska - Maria Lebedeva - Igor Khazanov.  Na piątym i na szóstym miejscu były jeszcze dwie pary polskie - Justyna Stachowiak-Kluz - Tomasz Winciorek i Natalia Sakowska - Piotr Butryn.

Wśród kobiet długo prowadziły nasze reprezentantki - Katarzyna Dufrat i Justyna Żmuda, ale skończyły turniej na chyba najgorszym - czwartym miejscu. Zwyciężyła para z Izraela - Hila Levi - Adi Asulin, na drugim miejscu Chorwatki - Marina Pilipovic - Nikica Sver, na trzecim - Chinki Gu Ling - Zhou Tao. Na dziewiątym miejscu Grażyna Brewiak i Grażyna Busse.

W mistrzostwach seniorów (ponad 60 lat) wygrali Szwedzi  Goran Sellden - Bjorg Wenneberg, na drugim miejscu Kanadyjczycy - John Carruthers - Joey Silver, a na trzecim para indyjska Badal Das - Aloke Sadhu. Z Polaków najwyżej byli Apolinary Kowalski - Jacek Romański - na piątym miejscu.