Chennai 2015 - kolejny dzień - dobre wieści

W trwających w Chennai drużynowych mistrzostwach świata dwie polskie reprezentacje awansowały do półfinałów - w Bermuda Bowl i d'Orsi Trophy.

Także w mistrzostwach świata teamów transnational nasi są wysoko - na 2. miejscu BURAS (Buras, Narkiewicz, Gromov, Dubinin), a na 10. POLISH LADIES (Bałdysz, Sarniak, Dufrat, Żmuda, Brewiak, Kazmucha). Poandto z Polaków - na prowadzeniu ZIMMERMANN z K.Martensem w składzie, na 25. AJ DIAMENT (Jaszczak, Krupowicz, Sztyrak, Janiszewski, Filipowicz, Strzemecki), na 33. GORDON z J.Pszczołą. BRIDGE24.PL B na miejscu 72. Po jutrzejszych 5 meczach 16 najlepszych drużyn przystąpi do walki o medale w playoff, a reszta będzie w swissie zdobywać punkty klasyfikacyjne WBF.

Tabela mistrzostw świata teamów transnational po 10 meczach

W Bermuda Bowl nasza reprezentacja w kolejnych dzisiejszych segmentach odrabiała straty do drużyny Francji i wygrała 211-197. W pozostałych ćwierćfinałach Szwecja wygrała z Bułgarią 223-202,5, Anglia z USA 1 (Nickell) 215-195, a USA 2 (Fireman) z Chinami 238-236. W półfinałach spotkają się Polska z Anglią i USA 2 ze Szwecją. Mecz z Anglią nasi rozpoczną ze stratą 4,33 imp, wynikającą z porażki w Robin Round.

Wyniki ćwierćfinałów Bermuda Bowl

W turnieju seniorów nasza druzyna w ćwierćfinale przeciwko Anglii miała cały czas mecz pod kontrolą, wygrywając 219,5-196. W półfinale będziemy walczyć ze Szwecją, a druga para to USA 1 - USA 2. W meczu Polska - Szwecja carry over to 0,67 imp dla Szwedów.

Wyniki ćwierćfinałów d'Orsi Trophy

W mistrzostwach świata kobiet obie drużyny, z którymi nasza reprezentacja w końcówce Robin Round ścigała sie o awans - Francja i Anglia, weszły do półfinałów. Pary półfinałowe stanowią: Francja - Anglia i Holandia - USA 2. 

Wyniki ćwierćfinałów VENICE CUP