Chennai 2015 - faza rozstrzygnięć

Drużynowe mistrzostwa świata w Chennai wkraczają w fazę decydujących rozstrzygnięć. Wczorajsze emocje półfinałowego meczu Polska - Anglia, wygranego dzięki dwustronnemu zapisowi częściowemu w ostatnim rozdaniu nie skończyły się z włożeniem kart do pudełka. Anglicy usiłowali walczyć o zmiane wyniku, kwestionując jedną z licytacji polskiej pary, rzekomo podpierającej się namysłami, ale protest został oddalony i finał Polska - Szwecja rozpocznie sie o 11.oo czasu miejscowego (7.30 polskiego). Mamy okazję do rewanżu za przegrany w 2012 roku w Lille finał olimpiady brydżowej.

Drugi półfinał również był wyrównany, nie tak zacięty jak nasz, ale prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Szwedzi pokonali mlody team USA 2.

Wyniki półfinałów Bermuda Bowl

Drugim turniejem, gdzie mamy szanse na najwyższe trofeum są mistrzostwa świata teamów transnational, gdzie BURAS (Buras - Narkiewicz, gromov - Dubinin) gładko przeszli pierszy etap play off i w walce o półfinał spotkają się dzisiaj z reprezentacją Danii, firmowaną przez Askgaarda. W tym turnieju mamy jeszcze jednego Polaka - Krzysztofa Martensa, grającego w drużynie ZIMMERMAN (Zimmerman, Multon, Martens, Helgemo, Helnes). On dzisiaj zmierzy się z reprezentacją Niemiec.

Wyniki 1/8 finału mistrzostw świata teamów transnational

Jako ciekawostkę mogę podać, że w ostatniej rundzie Swissa w mistrzostwach świata transnational na 11. stole spotkały się dwie polskie drużyny - reprezentacja Polski kobiet oraz AJ DIAMENT. Wyraźna wygrana jednej z drużyn zapewniała jej miejsce w fazie play off. Do ostatniego rozdania drużyna AJ DIAMENT wydawał się mieć zapewniony awans - prowadziła 18-0. Jednak strata w ostatnim rozdaniu spowodowała niepewność co do losów. Po zakończeniu wszystkich meczów na monitorach wyświetliła się klasyfikacja i polski team był na 16. miejscu, dającym jeszcze awans, z przewagą kilku dziesiątych VP na d 17. drużyną... Jednak po kilkunastu minutach nagle drużynie China Red przybyło kilka punktów... Okazało się, że po zakończeniu gry wraz z przeciwnikami zgłosili sie do sędziów z deklaracją, że w jednym z rozdań nastąpiłoskrócenie rozgrywki i kontrakt został zapisany. Po konsultacji z partnerami z zespołu zoerintowali się, iż "claimujacy" pomylił się i obrońcom należało się coś więcej. Smaczku sprawie dodaje fakt iż przeciwnicy bez względu na zmianę wyniku mieli zapewniony awans... Sędziowie uznali to jako fakt, zmienili wynik i w ten sposób polski team znalazł się za burtą.

W turnieju o mistrzostwo świata seniorów - d'Orsi Trophy nasza reprezentacja w meczu o brąz spotka się z drużyną USA 2. Wczorajszy mecz ze Szwecją był zacięty, nasi kilkukrotnie zbliżali się na "styk", ale zabrakło dwóch dobrych rozdań. W finale będą walczyć Szwecja - USA 1 (coachem drużyny amerykańskiej jest Jacek Pszczoła)

Wyniki półfinałów d'Orsi Trophy

W turnieju o mistrzostwo świata kobiet do finału awansowały Francja i USA 2

Wyniki półfinałów Venice Cup