Budapeszt - po pierwszym dniu

Za nami pierwszy dzień mistrzostw. Na razie grała reprezentacja open i ruszyły mistrzostwa Europy par kobiecych. W tych drugich po pierwszym dniu elimianacji Justyna Żmuda i Katarzyna Dufrat są na 9. miejscu, a Anna Sarniak, grająca z Iwoną Czajką, na 29. Nasze juniorki - Zuzanna Moszczyńska i Dominika Piesiewicz na razie walczą z tremą i "gonią średnią". Stawce dość niespodziewanie przewodzi para libańska Hana Kreidieh - Nahla Hamdan.

Wyniki eliminacji mistrzostw Europy par kobiecych po pierwszym dniu

Tegoroczne ME są rozgrywane systemem "każdy z każdym", bez podziału na grupy. Większość meczów będzie się odbywała na zdecydowanie słabszą opozycję i o medalach pewnie rozstrzygnie to, kto na te drużyny straci najmniej punktów.

Nasz reprezentacja open zaczęła od meczu z jedną z takich drużyn, debiutującą zdaje się w ME Gruzją. Mecz został wygrany 12.80-7.20, ale dżygici prowadzili długo, a na początku nawet wyraźnie - po 6 rozdaniach nawet 34-2. Potem jednak siłą gry naszych reprezentantów zaczęła przynosić punkty.

Kontrolki meczu Polska - Gruzja open

Drugi mecz także z drużyną nie należącą do czołówki - Serbią - przyniósł wysokie zwycięstwo - 17.31-2.69 (51-17). Jedyna grubsza strata to ładny szlemik treflowy nie zagrany przez naszych, ale trzy "przyjęte" grubasy załatwiły sprawę.

Kontrolki meczu Polska - Serbia open

W trzeciej kolejce znów niezbyt wysoko notowany przeciwnik - Finlandia. W "grubasach" 1-1, ale dwie starty z nieco zbyt ostrej gry i lekko przegrywamy 7.97 -12.03 (24-31).

Kontrolki meczu Polska - Finlandia open

W czwartym meczu przeciwnik z nieco wyższej półki - Dania i mecz grany na BBO. Przeciwnik z wyższej półki, to i wynik wyższy - 16.42-3.58 (47-19). Mi osobiście podobała się aktywnośc naszych, zwłaszcza po silnym treflu. Oto przykłady:

1♦ to starsze lub młodsze, a 1♠ transfer na trefle... Oczywiście, W nie docenił karty, itd. Ale bez interwencji byłoby łatwiej. Nasi na drugim stole nie doszli do szlema, ale jak to często bywa w dynamicznych rozdaniach, do sporego zysku nie było to potrzebne.

Następna interwencja nie przyniosła rezultatu - rozdanie było płaskie:

Ale atmosfera zagrożenia najwyraźniej podziałała na Duńczyków.

Kontrolki z meczu Polska - Dania open

Po pierwszym dniu nasi są na czwartym miejscu, a prowadzą Chorwacja przed Irlandią i Norwegią. Do końca daleka droga... Faworyci - Anglia na 7., Francja na 14., Monako na 18., Holandia na 21.

TABELA PO PIERWSZYM DNIU