Wywiad z Darkiem Kowalskim i Michałem Błachem - zwycięzcami MPP na maksy 2021

Wywiad z Darkiem Kowalskim i Michałem Błachem - zwycięzcami MPP na maksy 2021

 
Darek Kowalski (z lewej) i Michał Błach, źródło zdjęcia: https://www.pzbs.pl/

 

W dniach 10-12 grudnia 2021 odbyły się Mistrzostwa Polski Par Open na maksy, w których złoty medal zdobył zawodnik Bridge24.pl Dariusz Kowalski wraz z partnerem Michałem Błachem. Panowie szczerze opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach brydżowych i wspólnej grze.

 

AZ: Frekwencja na Mistrzostwach nie była powalająca, ale pojawili się przeróżni gracze - od początkujących z 1 WK po arcymistrzów z 24 WK. Jak oceniacie poziom rozgrywek? 

DK: W Polsce jest duża grupa zawodników bardzo dobrze i często grających na maksy. Wielu z nich brało udział w mistrzostwach. Poziom rozgrywek był wysoki.

MB: Poziom finału oceniam nieźle. Nie mam wielkiego porównania, ponieważ w takich rozgrywkach uczestniczyłem wcześniej tylko raz w życiu. Ale w tym roku było kilka par, które prezentowały wysoki poziom i chciały coś nagrać.

AZ: Jakie było najlepsze zagranie Twojego partnera? 

DK: Zdecydowanie utrzymanie koncentracji od początku do końca turnieju. Było to imponujące, zwłaszcza że przez większość turnieju prowadziliśmy i pojawiła się dodatkowa presja.

MB: Wszystkiego zagrania Darka były dobre, nie potrafię wskazać jednego (śmiech). Darek cały czas bardzo dobrze grał, świetnie w licytacji i na rozgrywce.

AZ: Na których przeciwników grało się Wam najprzyjemniej? A na których najciężej? Czy istnieją przeciwnicy, na których zawsze siadacie z uśmiechem na ustach i pierniczek pokazuje Wam 100%?

DK: Gra na maksy na bardzo dobrą opozycję jest moją ulubioną formą brydża. Im lepszy zawodnik, tym mam większą przyjemność gry. Jeśli chodzi o dobre zapisy to ostatnio bardzo lubię grać na Grześka Narkiewicza. Mam nadzieję, że utrzymamy ten zwyczaj jak najdłużej